Sazenice Rozmarýn – Rozmarýn Lékařský /sazenice Skladem 50 Kč Ks
Po výsadbě v zemi mají zdravé sazenice silné kořenové a vzdušné systémy a jsou méně náchylné k chorobám. Můžete si všimnout choroby po výsadbě sazenic. Po výsadbě ještě zalijeme. Pořádnou paseku na vaší zahrádce dokáže udělat
Vitis vinifera ‚Venus‘ Bezsemenná, stolní druh, rezistentní vzhledem k čemu chorobám.
Při nízké vlhkosti houba ztrácí imunitu, což ještě přispívá k rozvoji nemocí. Aby nedošlo k ohrožení rostlin, dodržujte pravidla péče, naučte se rozpoznávat nemoci při prvních známkách a znát nejlepší způsoby léčby. Stejně jako jiné zahradní plodiny také okurky léčí nemoci biologickými, chemickými a lidovými léčivy. Skleníkové okurky nesnášejí chladnější zem. Okurky jsou málo vděčnou plodovou zeleninou – pár rostlin nás bude dodávat zásoby spoustou křehkých, lahodných plodů po celé léto. Tento problém se jmenuje korkovatění a mají ho na mravní odpovědnost hodně kolísavé teploty, ve spojení s rosou, poněvadž po častém ovlhčení a oschnutí plodů pletivo podél svazků korkovatí. Nemoc je charakterizována výskytem světle zelené skvrny, deformací listů a plodů. Podařilo se nám získat skutečné skvosty šlechtění v odolnosti proti kadeřavosti a monilioze plodů ze školkařské stanice v Rakousku. Pokud jsou však semena mořená proti chorobám (což je na obalu uvedeno a přídavkem zaopatření poznáme podle nezvyklých barev semen) máčení vynecháme. Vitis vinifera ‚Venus‘ Bezsemenná, stolní druh, rezistentní vzhledem k čemu chorobám. Vitis vinifera ‚Milota‘ Novější míšenec odrůd Dora a Cardinal.
Čela uvolníme po polovině května, a počátkem června už okurky hnedle kvetou. Okurky jsou vodnaté a měkké, na nich se objevují šedé chmýří (spory). Na okrajích dolních listů a mezi žílami se objevují žluté nebo hnědé skvrny. Na listech se tvoří hnědé skvrny, potom dochází k nekróze. První příznak – vzhled hnědých, rozmazaných, kluzkých skvrn na listech. Tento příznak se objeví, když kořen vymře a bez zjevných důvodů. Jsou většinou geneticky nehořké a často i partenokarpní, bez semen a tedy nevýrazné chuti. Rajčata jsou jedním z nejběžnějších apožadované zeleninové plodiny, a také ne jedna zeleninová zahrádka v příměstské oblasti nebo soukromé rolnictví nemůže bez pestování těchto nádherných rostlin. Jedna z nejnebezpečnějších chorob postihuje oslabené rostliny. Znalost všech chorob okurek je jen polovina bitvy. V době vegetačního klidu a odpočinku v chladu fíkovník zalévejte velmi opatrně, jen aby zemina zcela nevyschla. Naši předkové v době Puškinů je používali k výrobě černého inkoustu. Dalším způsobem je dělení trsů statných rostlin ještě v předjaří, v době vegetačního klidu. Ošetření chemickými látkami se provádí během vegetačního etapa okurek, nejpozději však 21 dnů před zahájením sklizně. To je způsobeno několika faktory: sypká půda nasycená deštěm, relativně teplá teplota a ještě podzimní čas, to je období zbytku rostliny.
Rostliny nejsou během zimního epocha vystaveny klimatickým výkyvům a díky tomu jsou značně vitálnější s velkou zásobou látek potřebných k růstu. Potřebují k růstu dostatečně vyhnojenou půdu a častou zálivku. Potřebují též velice intenzivní péči při pěstování − tedy přihnojování za vegetace, zálivku apod. V optimálních podmínkách jsou výborné, na druhé straně všeliký „stres“ je může poškodit tak, že výnos nedosáhne a ne čtvrtiny výnosu v optimálních podmínkách. Tento prvek zvláště potřebují mladé rostliny. Mladé rostliny teprve zakládají kořeny, a tak jich nemohou ani mnoho přijmout. Při přesazování můžete zkrátit hlavní kořeny, čímž podpoříte tvorbu postranních. Projevuje se během plodení nebo při tvorbě stonku. Na řezu stonku nebo listu vidíte, že mají hnědý nádech. Zdá se, že to, co je jednodušší – pěstovat okurky v zemi. Chuť čerstvě sklizené okurky je jedinečná… Chuť je aromatická, poznáte v ní med. Velikost nádoby volte podle toho, co v ní chcete pěstovat. Na poklad nádoby je možné vložit zhruba dvoucentimetrovou vrstvu keramzitu či drenáže, aby byla přebytečná voda odváděna pryč. Voda by neměla v kelímcích ustrnovat.