Pěstování Brambor A Okurek Nakladaček Znojemsko
Na druhou stranu potřebujete hodnotný zeminu, která není nejlevnější a v počtu pěstovaných rostlin jste limitování velikostí balkonu, z čehož se poté odvíjí také množství úrody. Svilušku je třeba hlídat -jakmile se na některé rostlině objeví mozaikové skvrny na listech, zkontrolujeme lupou spodní stranu listu, a je-li tady, sviluška (vytváří si jemné pavučinky) je už fakticky pozdě. Svilušku je třeba likvidovat pokud jsou na listech jen slabé příznaky mozaiky. Okurky napadají mšice, molice nebo svilušky (ty poznáte tak, že se na listech objeví mozaikovité skvrny). Na listech se začínají vytvářet zelenější nepravidelné skvrny, které po čase žloutnou. Vydrží vám však pouze 2 dny, pak začínají uvadat. Tento stav vydrží jen 5 dní, potom kořeny hnědnou a růst se tak výrazně opozdí. Nějakou dobu vám okurky vydrží v chladu, ale je lepší je co nejdříve zpracovat. Zkuste nějakou klasickou tyčkovou odrůdu, kterou můžete umístit buď do rozměrnějšího květináče (20 litrů substrátu je možno považovat za maximum), nebo do pevného igelitového či textilního pytle např. jutového. Pro lepší udržení vlhké zeminy se ji doporučuje odkrýt nějakou fólií či sklem.
Plody nejsou znečištěné od zeminy a jsou lépe vybarvené. Vložte semena a přisypte ještě 1,5 cm další zeminy. Semena byla letos koupená vypadala dobře. S výsevem okurek nejlépe začít od 15. dubna do 10. května. Pokud chceme, aby byly rostlinky odolnější, můžeme je po jedné přesadit do samostatných kelímků naplněných do 3/4 hlínou. Kořínky se nesmí přetrhnout, proto by půda neměla být mokrá, neboť se sazenice vyklápějí přímo z těch plastových kelímků. Vždy avšak myslete na to, že zemina potřebuje alespoň částečné větrání. Jedná se o to, že do výšky cca 45 centimetrů musíte odštipovat malé a nevyvinuté okurky a postranní výhonky, které by pouze brzdily vývoj plodiny. Půda by měla být kyprá, s dostatečným množstvím organických látek a živin. Pořádná zálivka znamená 2-3 konve na metr čtvereční. Okurky dobře umyté, naplněné studenou vodou a ponechány přes den. Plody měří přes třicet centimetrů, jsou hladké, nehořknou a hodí se pro pěstování ve skleníku ještě fóliovníkovém krytu.
- 2, Osivo – používat jen to nejkvalitnější
- Odrůdy s vlastním nebo včelím odpařováním
- 3, Výsev – set brzy nebo předpěstovat sadbu
- 2012 19:10 | Nahlásit
- 263Stromy listnaté opadavé
Škopek se jako malíř živil a známı je zejména díky svım pohlednicím, jichž namaloval přes 560 druhů a hodně lidí nejen v České republice je sbírá.„Většinou všechno vydával vlastním nákladem a potom jsme to kolektivně rozváželi a prodávali. Až do konce sezony mám tento „puff dort“ příležitostně a nechám to všechno do příštího roku. Během zimy a léta to všechno napůl hnilobí a na podzim udělám druhou krabici: na žebro jsem dal čtyři široké desky, upevnil je a tady s vidličkou přetáhl obsah první krabice. Během vegetace lze přihnojovat zředěným kravincem s vykvašeným slepičím trusem. Ředkvičky bez problémů v truhlíku dorostou do běžné velikosti, jak je znáte z obchodu. Čím jsou rostlinky plevele menší, tím snáze se ničí. Čím jsou totiž rostlinky plevele menší, tím snáze se ničí. Čím více prostoru a kvalitního substrátu rostlinám poskytnete, tím lépe budou plodit. Síť zajistí rostlinám lepší zdravotní stav, neboť porost je lépe provětrávaný, listy rychleji osychají, snadnější je chemická ochrana. U okurek je nezbytná včasná chemická ochrana, postřiky však nepoužíváme více jak 3x za sezónu, a nikdy ne těsně před sklizní. Chemická ochrana proti nim je problematická, proto majorita přípravků má dlouhé ochranné lhůty, a okurky je třeba průběžně sklízet hnedle denně.
Rostliny jsou vzrůstné, silně obrůstají.
Chemické postřiky proti těmto škůdcům jsou problematické vzhledem k dlouhé ochranné lhůtě. Pokud chcete vlastnit vskutku kvalitní (malé) okurky pro zavařování, nato je musíte sklízet nejvíce kdekdo druhý den, ideálně však denně. Z této zeleniny na balkóně pěstujeme ředkvičku, která má krátké vegetační doba. Vegetační doba do první sklizně je 73 dní, celkem 130 dní. Podobně se pěstuje dokonce salát ledový, který má krátké vegetační éra, jeho listy se seřezávají najednou. Listy se vrásčí a deformují. Pozor si dejte taktéž na přemíru zálivky, která může vznik plísní podpořit. Lord F1. Rostliny produkují vysoký výnos, jsou odolné vůči mnoha chorobám (včetně prašivých plísní). Rostliny jsou vzrůstné, silně obrůstají. Co nejrychleji zaplňte síť a vyveďte rostliny ba i k hornímu drátu, kde je nechejte růst volně zpět dolů. Okurku nechávají růst jen na jednom stvolu, Pěstování okurky dokud roste. Načež už jen dbejte na dostatečnou zálivku, nenechávejte povrch půdy vyschnout (na druhé straně stejně pozor na přelévání). Zahrádkáři doporučují jako postřik proti plísním přípravek Aliette nebo Acrobat.
Tyto odrůdy a hybridy se liší dlouhá (až na podzim mrazy) rodit.
K ošetření proti houbovým onemocněním můžeme zneužít přípravky Acrobat MZ WG, Aliette 80 WG, dále Dithane DG Neotec, Champion 50 WP, Kuprikol 50, Ortiva , Previcur Energy, Ridomil Gold MZ Pepite a Plíseň STOP. Doporučené přípravky proti plísni okurkové: Acrobat MZ, Aliette 80 WG, Infinito, Ortiva. Všechny doporučené odrůdy mají označení F1 – hybrid. PERSEUS F1 – Všeobecný středně raný kříženec bujného růstu, přiměřený pro pěstování na poli ano i ve foliových krytech ( za přístupu opylovačů). Slovanské. Střední-zralá, včelí oprášená odrůda otevřené okurky. Propuštěn odrůd a hybridy okurky běloruského výběru pro otevřené a chráněné půdy z našeho odborníka – s kandidátem / s věd Anatolije Khleborodova. Tyto odrůdy a hybridy se liší dlouhá (až na podzim mrazy) rodit. Vysoký výtěžek se liší. Výtěžek je 4-6 kg / m2. Ve druhé zóně (v listu 4-6) odstraňujeme výhonky, jenže ponecháme výhonky. Sazenice plodové zeleniny sázíme ve druhé polovině května,když už jsou teploty stabilní. Sejeme ji od druhé poloviny května do června do hloubky 4-5 cm. Nakládačky by se měly sázet na začátku května a koncem června byste je měli sklízet. Od začátku navádějte do jednotlivých OK sítě hlavní vrchol okurky a od 50 cm výšky rostlin i postranní výhony. Od samého začátku navádíme do jednotlivých OK sítě hlavní vrchol okurky a od 50 cm výšky rostlin také postranní výhony.