Sazenice Vysazujte Na Připravený Záhon Až Po Dvou Týdnech
Sazenice rajčat by měly být transplantovány do otevřeného terénu, když se na nich objeví 10-12 pravých letáků, 1-2 vaječníky květenství a bylina je vysoká 20-30 cm. Pěstování rajčat Rajčata mají vysoký obsah vitamínu C a karotenu, proto patří k nejzdravější zelenině, kterou je možné u nás pěstovat. Při první kultivaci se zahradníci často setkávají s problémy, když se semenáčky oslabily, protáhly, zarostly nebo naopak přestaly růst, listy rajčat se měnily a na nich se objevovaly skvrny. Odrůda je bez trnů, při sběru nehrozí oděrky. Odrůda je téměř bez trnů. Rubus idaeus ‚Fall Gold‘ Polovzpřímená sorta, dosahující do výšky 1-2m. Výhony mají menší množství trnů než je obvyklé. Dorůstá do výšky 2m. Sklízíme od srpna. Dozrávají na přelomu srpna a září až do konce října. Sklízíme od konce července dokonce do října. Dozrávají na loňských výhonech od poloviny července do poloviny srpna. Dozrávají na loňských výhonech od poloviny června do konce července.
Sazenice Jahod Liberec
Středně velké dokonce velké plody plodí na jednoletých i dvouletých výhonech. Rubus idaeus ‚Schönemann‘ Německá sorta maliníku, která plodí bohatě a pravidelně. Plodí na letošních výhonech, zhruba od konce června ba i do začátku září. Plody jsou velké, tmavě červené barvy a začínají zrát od června. Plody jsou velice velké, zářivě červené. Plody má středně velké, vejčitého tvaru, tmavě červené až modravě černé barvy. Hlavním příznakem je ztmavnutí kořenového krku výhonku a černé rozšíření ve spodní části stonku. Ty jsou pevné, šťavnaté, typické červené barvy. Rubus idaeus ‚Polesie‘ Stáleplodící odrůda, s velkými, srdčitými plody, šťavnaté, červené barvy. Vyznačuje se velkými plody, s jasnou, oranžovo-červenou barvou. Rubus idaeus ‚Octavia‘ Jednouplodící, hodně úrodná sorta, původem z Anglie, s velkými plody (6-8g) kónického tvaru. Rubus idaeus ‚Polana‘ Maliník Polana – polská, stáleplodící druh. Rubus idaeus ‚Gordost Rosii‘ Beztrnný maliník. Rubus idaeus ‚Autumn Bliss‘ Remontantní sorta s značně sladkými plody středně velkými, nepravidelného tvaru, tmavě červené barvy, vhodnými k přímé konzumaci. Kříženec odrůd Autumn Bliss a Tulameen. Rubus ursinus × Rubus idaeus ´Boysenberry´ Beztrnný hybrid ostružiny a maliny. Rubus idaeus ‚Mapena‘ Raná odrůda tvořící energicky rostoucí keř, avšak a také přesto vyžaduje jen malou oporu. Zasílají se jen na jaře a na podzim. Na podzim jsou semena vysílána po sběru a sušení na vzduchu.
Rubus idaeus ‚Kwanza‘ Nová remontantní odrůda.
K sušení je vhodné ostříhat listy ještě před rozkvětem. Mělo by být založeno na informacích o rané zralosti odrůdy uvedené na obalu výrobcem osiva a vzít v úvahu, že před transplantací v otevřeném terénu by se melounové sazenice měly vyvíjet od 25 do 30 dnů. Rubus idaeus ‚Jantar‘ Stáleplodící maliník dorůstající do výšky kolem 1,5m. Středně velké plody jsou kulaté, pevné, mají lesklou, zářivě žlutou barvu, která může v závislosti na zralosti ztmavnout dokonce do oranžova. Rubus idaeus ‚Meeker‘ Nenáročná, spolehlivě plodící sorta, dorůstající do výšky 1,5-2m. Plody jsou středně velké, tmavě červené, lesklé barvy. Rubus idaeus ‚Groovy‘ Nová beztrnná odrůda s atraktivními, žluto-zelenými listy. Rubus idaeus ‚Glen Ample‘ Maliník Glen Ample – nová druh maliníku, proti nízkým teplotám a chorobám odolná. Rubus idaeus ‚Kwanza‘ Nová remontantní odrůda. Rubus idaeus ‚Tulameen‘ Vzpřímeně rostoucí žírný maliník, plodící na dvouletém dřevě. Rubus illecebrosus Ostružiník pocházející z Japonska. Rubus idaeus ‚Enrosadira‘ Vzpřímeně rostoucí keř s obloukovitými větvemi, dosahující do výšky 1,5-2m. Plody jsou velké, pevné, mají kuželový tvar, červenou barvu.
Však zakoupená rajčata se ihned kazí, nejsou a ne levnou záležitostí.
Keř roste vzpřímeně, do výšky 1,5m, a ke svému růstu nepotřebuje oporu. V závislosti na intenzitě růstu révy a podmínkách můžeme dosáhnout požadované výšky kmínku teď v prvním roce po výsadbě. Rajčata mohou dozrát až do výšky 3 m, takže je určena k pěstování ve vysokých sklenících. V únoru vyséváme rajčata určená pro skleníky a fóliovníky, rajčata do volné půdy je. Pokud vysévám semena potom v únoru přesazuji rajčata ještě jednou (podruhé) a to do plastových kelímků uříznutých z PET lahví. Však zakoupená rajčata se ihned kazí, nejsou a ne levnou záležitostí. Mozaika postihuje zvláště rajčata neurčeného typu, která byla pěstována v sazenicích. Stojí za zvážení, že pod kůží hniloba postihuje ovoce pomalu zúplna. Při výběru této metody byste si měli být vědomi skutečnosti, že v tomto případě zůstanou známky odrůdy, ale ne všechny. Výsev začíná tím, že se půda navlhčí, vytvoří se otvory o hloubce 0, 5 – 0, 7 cm, při užití krabic udržujte vzdálenost mezi otvory 2 – 3 cm. Po sklizni mírně změknou, naproti tomu rovněž přesto jsou nadmíru odolné při transportu. Chuťově jsou sladké, dužnina je měkká.