Pěstování Okurek Na Hnoji

Plody jsou 25 – 30 cm dlouhé, tmavě zelené, geneticky nehořké, mírně žebernaté. Řešením jsou tzv. partenokarpní odrůdy okurek, které dokáží nasadit plody a bez opylení. Pokud budete rostliny správně zaštipovat, zůstane pod nimi dostatek místa ba i světla, a vzhledem k tomu, že mají hluboké kořeny, nepoškodí se, ač mezi nimi budete pěstovat další rostliny. Uklídníte se, ježto nakládačky v nálevu nikdy nebudou hořké. Nadto skvěle chutnají též po naložení do sladkokyselého nálevu. V teplých a chráněných polohách lze okurky pěstovat jako popínavky na drátěné síti. Nejčastěji jej pěstujeme na záhoně na černé netkané textilii. Před chladem je vhodné čerstvě zasazené rostlinky uhájit krytem z netkané textilie nebo z igelitu. Záhon lze pokrýt též bílou netkanou fólií a chránit je tak před nočním chladem. Vhodné je načež zakrýt netkanou textilií nebo igelitem a ochránit je tak před chladem. Doporučujeme zakrýt rostlinky buď netkanou textilií, nebo igelitem, abyste je ochránili před případným chladem.

  • 362Keře listnaté stálezelené
  • 263Stromy listnaté opadavé
  • 2 deštník kopr • česnek a hrášek černého pepře – na chuť
  • 1, Odrůdy – používat jen odrůdy odolnější k plísni, protiplísňové
  • Vodnář. Vysoká výnosnost odrůdy. Ovoce lze konzumovat jak čerstvé, tak marinované
  • 660Keře listnaté opadavé
  • Přitom zem přihrneme ke kořenovým krčkům rostlin, čímž je chráníme před hnilobou
  • Zalévat méně často

Je určena pro přirychlování ve fóliovnících, pod netkanou textilií a pro pěstování na poli. Většina okurek salátovek a také některé nakládačky jsou partenokarpními hybridy, poněvadž jsou určeny k pěstování ve sklenících a fóliovnících, kde je přístup opylovačů značně omezený. Odrůdy hustoostné jsou určeny do typicky okurkářských oblastí. Jsou však odrůdy s hodně vysokou odolností. Každá keř má své požadavky na prostor, vláhu, výživu, osvětlení či vlhkost vzduchu a jeho pohyb. Sazenice plodové zeleniny sázíme ve druhé polovině května,když už jsou teploty stabilní. Vegetační doba do první sklizně je 73 dní, celkem 130 dní. Vegetační doba je 63 dní, celková doba kultury 130-160 dní. Vegetační doba je 76 dní, celková doba kultury 110 – 120 dní. Vegetační doba je 83 dní, celková doba kultury ba i 130 – 140 dní.

Kořeny rostlin pronikají hlouběji do půdy, snadněji přijímají živiny a vodu.

Z 10 m2 lze sklidit na poli 45 – 50 kg, ve folníku 140 – 150 kg. Z 10 m2 dá se sklidit na poli 39 – 42 kg, ve folnících 80 – 110 kg plodů. Z 10 m2 je možné sklidit 150 – 200 kg plodů. Proto je zpravidla a hojně zavlažujeme, především v době tvorby plodů. Kořeny rostlin pronikají hlouběji do půdy, snadněji přijímají živiny a vodu. Rostlina má mohutné kořeny, které pronikají hlouběji do půdy a snadněji přijímají živiny a vodu. Semena vysetá na záhon do vyhřáté půdy okolo poloviny května rychleji klíčí, okurky lépe rostou, na druhé straně dříve rodí. Na českých zahrádkách zdomácněly – pěstují se na záhonech, ve fóliovníkách či ve sklenících. Ředkvičky vypěstujete na balkoně či parapetu nadmíru snadno, stačí obyčejný truhlík, do kterého je vysejete ve dvou řádcích. Jeho středem vysejeme do hloubky dva dokonce tři centimetry v jedné řadě na vzdálenost 20 centimetrů od sebe po dvou až třech mírně naklíčených semenech. Semenáčky salátů a kedluben rozsázejte po ploše mezi rajčaty tak, aby měly kolem sebe prostor o průměru přibližně 20 cm.

V blízkosti okurek je vhodné vyset hrách, fazole, hlávkový salát a celer.

, Pěstování Okurek Na Hnoji Základem opěrné konstrukce jsou dřevěné kůly nebo železné tyče zatlučené v řadě ve vzdálenosti 2-3 m od sebe. Podstatou vertiko systému je vybudování dobré opěrné konstrukce pro rostliny a natažení sítí, po kterých se budou okurky pnout. Okurky na záhoně venku se nijak neřežou, nezaštipují. Jedna cesta je pomocí chemických preparátů určených na plesnivina okurkovou, druhou možností jsou jednoduchá ochranný opatření, díky nimž sklidíte dostatek okurek nakládaček ještě před nástupem plísně. Balkón je součástí obytného prostoru, díky němuž se můžeme volněji nadechnout. Než začneme sázet, musíme zvážit, jestli náš balkón tyto podmínky splňuje. Lépe snášejí méně vhodné klimatické taktéž pěstitelské podmínky. Skleník tak můžete rozdělit na dva delší „postranní“ a jeden kratší „zadní“ záhon a získat tak tři plochy, na kterých mohou růst druhy vyžadující rozdílné podmínky. Jako „podrost“ pod rajčata jsou vhodné ředkvičky, cibulka, některé druhy mrkve (kupříkladu oblíbené tzv. „baby“ mrkvičky), saláty, kedlubny či řeřicha. Mezi ně patří všechny druhy okurek firmy ing. V blízkosti okurek je vhodné vyset hrách, fazole, hlávkový salát a celer. Geneticky nehořké odrůdy v naší nabídce jsou například Bohdana F1, Fatima F1, Romana F1. S plísní okurkovou je možné potýkat se několika způsoby.