Pěstování Ve Skleníku: Okurky, Rajčata, Papriky, Réva, Salát, Kedlubny

, Pěstování Ve Skleníku: Okurky, Rajčata, Papriky, Réva, Salát, Kedlubny Čím více prostoru a kvalitního substrátu rostlinám poskytnete, tím lépe budou plodit. Čím jsou rostlinky plevele menší, tím snáze se ničí. Čím jsou totiž rostlinky plevele menší, tím snáze se ničí. Rostlinky mají vlastnit plně vyvinuté děložní lístky a ne zcela vyvinutý první pravý list. Pro lepší udržení vlhké zeminy se ji doporučuje zahalit nějakou fólií či sklem. Nějakou dobu vám okurky vydrží v chladu, naproti tomu je lepší je co nejprve zpracovat. Zkuste nějakou klasickou tyčkovou odrůdu, kterou můžete umístit buď do rozměrnějšího květináče (20 litrů substrátu lze mít zač za nejméně), nebo do pevného igelitového či textilního pytle např. jutového. Důležité je dostát dávku 1000 – 1200 litrů postřikové jíchy na hektar. Okurky obsahují sice málo živin a vitamínů, jsou naproti tomu důležité svým obsahem zásadotvorných minerálů, zvláště draslíku, a vysokým obsahem fyziologicky přijatelné vody. Okurky jsou bohaté na vitamíny, ze 100 g okurky získá naše tělo třeba 8 mg vitamínu C. Dále obsahují množství minerálních látek, zejména draslíku, který dokáže úplně přirozeným způsobem odvodňovat organismus. Pěstuje se v organickém substrátu, který se po skončení pěstební sezóny kompostuje. Další problém, který sužuje pěstitele okurek, je jejich časté choroba plísní okurkovou.

Tím se vyhnete riziku spojeným s napadením plísní. Když začne odumírat, nechají růst následující stvoly. Mšice a molice dost účinně omezí žluté lepové desky, pověšené pozdě ve skleníku. Okurky se pěstují pravidelně ve skleníku nebo fóliovníku, neboť jim nesvědčí chlad, o případných mrazících a také ne nemluvě. Letos mě okurky ve skleníku včechny kvetou pouze planě – mám 20 sazenic F 1 2 m vysoké, zdravé, samý květ, avšak jen plané. Okurku nechávají růst jen na jednom stvolu, dokud roste. A přídavkem je riziko, že smytý fungicid vytvoří v okolí klíčícího semínka lokálně vysokou koncentraci a tento koncentrovaný roztok načež poškodí mladý klíček v prvních hodinách po vyklíčení. Po čase se půda zase „slehne“ – nebo zaprší a udělá se škraloup, takže je vhodné ji zase zkypřit, čímž najednou dokonce ničíme plevel. S výsevem ano i výsadbou okurek čekáme, až se půda dostatečně prohřeje (okurka zasetá do teplé a vlhké půdy, přikrytá kvalitním kompostem vzejde za týden, a často později předběhne v růstu též vývoji okurky předpěstované). Jde o rostliny z čeledi tykvovitých (Cucurbitaceae), jejichž domovinou jsou vlhké a teplé kraje Indie a Číny. Okurky do české kuchyně prostě patří.

Tuto obávanou nemoc se též u mnoha odrůd podařilo potlačit.

Lada F1 a Jitka F1 patří k nejméně hořkým odrůdám nakladaček. Kromě toho plody skleníkových okurek v létě dlouho nevydrží, a jejich chuť se nevyrovná okurkám polním. Pozor si dejte dokonce na přemíru zálivky, která může zánik plísní podpořit. Listy rostlin po dešti uschnou mnohem rychleji a nebezpečí napadení plísní se snižuje. Listy rostlin pěstovaných na síti po dešti rychleji usychají, takže hrozí menší nebezpečí výpad plísní. Saví škůdci jako jsou např. mšice, molice nebo svilušky mohou při silném napadení výrazně zkrušit námi pěstované rostliny. Ochranou je likvidace savých škůdců, které nemoc přenášejí a likvidace rostlin v případě invektiva. Tuto obávanou nemoc se též u mnoha odrůd podařilo potlačit. Německý F1. Rostliny jsou odolné vzhledem k čemu mnoha chorobám. Rostliny jsou odolné vzhledem k čemu řadě onemocnění cladosporia, mouky, prasečí nosporózy, bakteriózy. Plody hmoty 110-120 g jsou určeny k solení, moření a konzumaci čerstvého masa. Produktivita – 3,5-4 kg / m2, ovoce má hmotnost 80-100. Plody jsou určeny k solení, moření a konzumaci čerstvého masa. Průměrná hmotnost komoditního ovoce je 100 g, délka – 9-10 viz.

  • 100Tropické a subtropické rostliny
  • 362Keře listnaté stálezelené
  • Stejně jako okurky nemají rajčata ráda zálivku na listy
  • 2012 19:10 | Nahlásit
  • Do 4 – 5 nodu zaštipovat boční letorosty už za 1. listem

Průměrná hmotnost obchodovatelných ovoce – 90-100 g, délka – 10-11 cm, průměr – 3,3-3,5 cm-kříženecký salát marinadnyh cílové .. Zelenets hmotnost 100-120 g univerzální účel. Průměrná hmotnost zeleně je 80-100. Plody jsou obecný s dobrými chuťovými vlastnostmi. Plody hmoty 100-110 všeobecný aplikace s vynikajícími chuťovými vlastnostmi. Plody jsou dobré pro zachování. Mnozí z nás dávají přednost rostlinám všeobecný odrůdy okurky, které mohou být používány jak čerstvé (kupříkladu v salátech), tak ano i pro konzervování a solení. U okurek je nezbytná včasná chemická ochrana, postřiky však nepoužíváme více jak 3x za sezónu, a nikdy ne těsně před sklizní. Vysazujte ihned, jak bude kořenový bal prorostlý kořínky po bočním povrchu. U sazenice je rovněž třeba hlídat stav kořínků: v době výsadby mají být čistě bílé a kořenový bal má držet společně. Kořenový bal vložte do předem připravených důlků tak, aby byly v úrovni půdy. Nakládačky sázejte tak, aby za sebou v řadě měly 30 cm mezery a mezi jednotlivými řadami okurek musí být minimálně 90 cm.