Prášková Plíseň Není Schopna Zabíjet Dubové Sazenice
Pokud sazenice nesázíme těsně před zamrznutím půdy, ještě na podzim částečně zakoření a na jaře lépe využijí zimní vláhu. Postel je postříkán jedním procentem roztoku síranu měďnatého, teď jsou všechny rostliny odstraněny z půdy, zbavují se kořenů. Dezinfikovaná semena, která nebyla stratifikována, se rozloží způsobem, který byl právě popsán, na povrch suché půdy, která nedosahuje okraje nádoby o 2 cm, a na semena se na okraj nádoby umístí vrstva sněhu, nato se nádoba zakryje víkem a umístí se na dva týdny do chladničky. Pro dobrou sklizeň chovatelé doporučují používat semena stará 4 dokonce 5 let. Až do jara lze rostliny skladovat ve sklepě nebo v jiné místnosti při konstantní teplotě vzduchu 0 – minus 3 °. Po každém zalévání a srážení se půda uvolní a ničí zemskou kůru, což zabraňuje normální výměně kořenového vzduchu. Velmi často pozdní plíseň ničí pomalu celou úrodu. Angrešt dozrává v červenci a pro dobrou úrodu potřebuje bohatou, vlhkou a středně těžkou půdu.
Na jaře je půda opětně vykopána.
Druhé obvazy se aplikují teď, co angrešt zmizel. Ke zmenšení množství uvolnění a plevelování jsou angrešt mulčovány. 1. Vykopte otvory pro angrešt o průměru a hloubce 50×50 cm – 60×60 cm. Musíte vidět přebytečnou vodu vytékající skrz vypouštěcí otvory ve dně hrnce. Místo, kde budou otvory vykopány, je pro dezinfekci napojeno horkým roztokem síranu měďnatého (3 g na 10 l vody). Nastříkne se roztok síranu měďnatého (100 g na 10 l vody). Pro jedno zalévání se spotřebují dvě kbelíky vody pro mladé rostliny a ba i opěvovat kbelíků vody pro dospělé šířící keře. Příprava na zimování. Na podzim je půda kolem keře očištěna od listů a jiných rostlinných zbytků, dobře uvolněných. Pokud se půda usadila, přidá se následující země. Naposledy se půda kolem keře oplodní před zimováním a do ní se vhoří 10 kg shnilé hnoje. Na jaře je půda opětně vykopána. Sazenice angreštu vysazujeme na podzim nebo na jaře a ze sladkých plodů se radujeme bezmála celé léto. Pro přípravu plodů pro budoucí upotřebení jsou zmrazené, zpracované na džemy a omáčky a nadto sušeny. Zelená vyspělost, při níž sklízíme zhruba začátkem června drobné, sytě zelené plody pro přípravu pektinu.
Slabé Sazenice Rajčat
Před začátkem chladného počasí bude držet bylina čas zakořenit a posílit, což jí pomůže snadno přežít zimu. Konzumní vyzrálost (obvykle začátkem července), při níž jsou plody hned plně vybarveny typicky podle odrůdy. Sazenice by rovněž měly být otužené, aby při výsadbě na záhon neutrpěly otřes. Přidáme však i pár rad k výsadbě na záhon či zpracování. Nádobu přikrytou sklem byste měli uložit ideálně do pařeniště či místnosti, kde je dostatek světla a spolu teplota okolo 20 až 24 °C. Z vyrostlých výhonů vybereme 4-5 nejsilnějších jako základ koruny a ty ve druhém roce zkrátíme o třtinu ba i čtvrtinu a to převážně na vnitřní pupen, což má význam zvláště u odrůd s rozložitým nebo převislým růstem (´Dekor´,´Zlatý fík´). Po 4-6 letech obměňujeme hlavní větve za mladší – přestárlé větve zkrátíme co nejhlouběji, pokud možno na mladý rezervní výhon. V dalších letech odstraníme před jarním řezem všechny zahušťující výhony, hlavní výhony zkrátíme asi o třtinu dokonce polovinu a postranní obrost na 2-4 očka. Počty základních větví a výhonů po ukončení tvarovacího řezu má být 8-10 podle vzrůstnosti V dalších letech obměňujeme výhony tak, aby na keř nebyly větve starší než pětileté. Stromky angreštu vysazujeme ke kůlu nebo k drátěnce tak, aby žerď nebo drátěnka procházely korunou.
Keř angreštu vysazujeme do sponu 3×1 m, asi o 3-5 cm hlouběji, než rostly ve školce. Pokud žijete v chladném podnebí, může dávat smysl začít uvnitř málo týdnů před posledními mrazíky, takže budete schopní získat sazenice, než začne pěstební sezóna. Pokud je sezóna chladná, jenže ne zasněžená, použijte spunbond. Použijte 1 lžíce. l. 3 lžíce. l. dusičnan amonný, 4 lžíce. 1 polévková lžíce. l. K přípravě roztoku v kbelíku s vodou zřeďte 3 lžíce. 5. Rostlina je hojně napojena teplou vodou. Zralá bylina by měla mít v průměru 20 zdravých větví. 6. Kolem angreštu se vytvoří kmen kmene o průměru 1 m. Angreštu vyhovují otevřená stanoviště s mírným průvanem. Životnost keřů angreštu je kolem 20 let, stromky na meruzalce zlaté se dožívají jen 8 ba i 10 let, někdy rovněž méně (častý výskyt botrytidy u báze kmínků nebo těsně pod korunkou). Raná sorta stromkového bílého angreštu Invicta vyšlechtěného v Anglii. Vhodná druh pro pěstování ve skleníku a venku.