V Sousedství By Neměly Být Vysazeny Rajčata

Pařeniště nainstalujeme teď v polovině března a osejeme jej ředkvičkou nebo sazenicemi salátu, který jsme si předpěstovali v bytě. Na venkovní záhon ovšem můžete v půli května sázet sazenice okurek, které jste si pak předpěstovali doma. Okurky je možné vysévat přímo na záhon nebo si sadbu předpěstovat. Houba okurky se při tomto způsobu pěstování nenechá ležet na zemi, jenže navádí se do bezva v síti. Půda musí držet dostatek živin a humusu. Časté kropení listů malou dávkou vody jen podporuje plesnivina (vlhké listy), jenže keř současně dále trpí suchem – půda pod listy je suchá, nebo je mokrá jen na povrchu. Ale pozor, okurky nemají rády kropení – na jejich „chlupatých“ listech se totiž voda drží dlouho a může se na nich šířit plesnivina. Za vlhkého a teplého počasí se na listech objevují žlutavé ba i žlutohnědé ostře ohraničené skvrny.

Za teplého počasí jsou proto nutné denní dávky 2 ba i 3 litry vody na každou rostlinu. Jakmile rostlinka dostatečně vzroste, odstraňte staré kořeny sazenice okurky a přesaďte ji do zahrady. Zahradníci radí, že nejlepší je tři čtyři roky staré osivo hybridních odrůd odolnějších proti plísni okurkové (kupříkladu Regina F1, Nora F1, Anuschka F1 a jiné). Na jedno místo vysazujte vždy tři semena. Je však důležité nenechávat plody přerůst – začnou totiž tvořit semena a ztratí svěží, plnou chuť a současně spotřebují nadměrné množství živin a tím omezí růst a zrání dalších plodů. Druhou oblíbenou odrůdou je míšenec Viola F1, což je vylepšení Reginy. Jedna cesta je prostřednictvím chemických preparátů určených na plesnivina okurkovou, druhou možností jsou jednoduchá preventivní opatření, díky nimž sklidíte dostatek okurek nakládaček ještě před nástupem plísně. Zajistěte rostlinám dostatek světla a v noci jim snižujte teplotu. Rostliny potřebují k růstu dostatek světla a pravidelné zvyšování noční teploty, aby se zabránilo „vytahování“ rostlin.

Do něj našlapeme zapařený hnůj.

Pěstování těchto rostlin závisí na tom, co v kuchyni k dochucení pokrmů používáme. Tím se ovšem celý efekt předpěstování ztrácí. Rostliny určené k výsadbě by měly vlastnit čistě bílé kořeny a bal, který drží spolu, hnědé kořínky odumírají a ztrácí se efekt přirychlení. Při chladném počasí záhon opětovně přikryjeme netkaným textilem, který sundáme dokonce po trvalém oteplení. Na tento nosný tlačit se uchytí vlastní síť z polypropylenu s velikostí OK nejlépe 15×15 cm nebo se na něj upevňují vodící motouzy. Do něj našlapeme zapařený hnůj. Na hnůj nebo trávu přihrneme zem vykopanou z příkopu a upravíme ji do podélného mírně prohloubeného „hrobku“. Přitom zem přihrneme ke kořenovým krčkům rostlin, čímž je chráníme před hnilobou. Stanoviště je dobré před výsadbou okurek připravit zapravením hnoje, případně proleželého kompostu do záhonu. Teprve potom vysazuji předpěstované sazenice. Hlavní výhodou předpěstované sadby je uspíšení sklizně a s tím spojené vyhnutí se plísni okurkové. Hruboostné odrůdy se lépe vzpamatovávají z prudších poklesů teplot v éra sklizně a brzo začnou znovu plodit. Vegetační doba do sklizně je 76 dní,celková doba kultury je 90 – 130 dní.

  • Odstraňovat odplozené boční letorosty
  • 2012 21:20 | Nahlásit
  • Velikosti zelených
  • Rudbeckia Et Rdb ( Summerina ) – rudbékie

Vegetační doba je 76 dní, celková doba kultury 110 – 120 dní. Vegetační doba je 66 dní, celková doba kultury 130 – 160 dní. Vegetační doba je 63 dní, celková doba kultury 130-160 dní. Velmi vhodná je dokonce tráva, kterou jsme nechali nemnoho dní po posečení zapařit na hromadě nebo v jutových pytlích. Vhodná předplodina je hrách, cibule, pór, fazol, řepa, koštáloviny, cukrovka a jetelotravní směsky. Podstatou vertiko systému je vybudování dobré opěrné konstrukce pro rostliny a natažení sítí, po kterých se budou okurky pnout. Okurky se nesmí polévat po listech, zálivku provádějte vždy přímo ke kořenovému systému. Nezapomeňte ovšem na jejich pravidelnou zálivku. Stejně jako okurky nemají rajčata ráda zálivku na listy. Je to dokonce opatření proti plísni: Při dostatku vláhy rostliny okurek bujně rostou a rychle nahrazují nemocné a poškozené listy listy novými. Skvrny nato postupně naprosto splynou, listy usychají a rostlinky okurek uhynou. Poté rostlinky omotejte proužkem alobalu a zasaďte do kelímku s přidanou špejlí a přikryjete ho fólií. Přeměna syrových okurek nakládaček v kvašáky trvá zhruba tři týdny, posléze je musíte rychle slupnout, protože málo dlouho nevydrží. V době sucha je musíte libovolný den zalévat a v období chladna a deště semena v zemi snijí. Při tak krátké době použití vydrží folie trochu let. Jak v době růstu, tak tvorby a zrání plodů jsou okurky náročné na výživu, proto je jednou týdně hnojíme hnojivy pro plodovou zeleninu s vyšším obsahem dusíku.

, V Sousedství By Neměly Být Vysazeny Rajčata Okurky mělce koření (jejich kořeny sahají do hloubky přesně 15-20 cm), leč rozrůstají se do velké plochy, proto není vhodné pod nimi pěstovat jinou zeleninu. Pod rajčaty tedy můžete vysadit „drobnou“ zeleninu. Okurky si můžete předpěstovat, jenže dokonce je zasít přímo na záhon. Záhon je možno zahalit i bílou netkanou fólií a chránit je tak před nočním chladem. Musíme ovšem brát ohled na pozdní jarní mrazíky v polovině května též na možnost zálivky. Doporučujeme pro časné jarní přirychlování, je vhodná taktéž pro výsev v polovině června se sklizní v srpnu – září. Tuto odrůdu doporučujeme pěstovat ve sklenících. Ve fóliovnících a sklenících se mohou vyskytnout škůdci (mšice, molice a svilušky). Pokud jednoho dne zjistíme, že je nám skleník malý, mohou nám pomoci polička či pěstební stoly (tedy pokud je už ve skleníku nemáme). Polička ještě stoly jsou málo vhodnou možností, jak zvětšit využitelnou plochu pro pěstování rostlin ve skleníku, který jinak není nafukovací. Poradíme, jaké tedy jsou výhody a jaké zásady bychom měli respektovat při pěstování okurek na síti. Okurky plodí po dlouhou dobu hodnotný plody, jsou díky síti čistější a značně pohodlněji se sklízí. Pokud má sazenice dlouhou lodyhu, můžeme ji vysadit šikmo a přihrnout hlínou. Některé druhy zeleniny můžeme na záhony osévat ano i v průběhu června. Stejně tak též řepu salátovou, u které nám narostou malé křehké bulvičky.