Získáte Sazenice S Bezkonkurenčním Kořenovým Balem

Sazenice chilli od registrovaného profesionálního pěstitele z vyhřívaného foliovníku až k Vám na tabule! I při pěstování pod sluncem je vhodné předpěstovat semenáčky uvnitř a přemístit je ven až ve chvíli, kdy jsou dostatečně silné. Například sazenice zelí a kapusty pěstujeme nejprve při teplotě 15-16 °C, potom je vhodné ji snížit na 4-8 °C a asi 10 dní před výsadbou je po sobě vystavujeme ba i teplotám blízkým nule. Takovíto „otužilci“ poté snesou podle potřeby a také nadmíru časný vysetí do volné půdy ještě při teplotě -4 °C, aniž bychom se museli obávat jejich porucha. V případě celeru, který klíčí velmi dlouho, můžeme po objevení se prvního pravého listu teplotu snížit kromě 12 °C, však musíme dát pozor, aby sazenice nenastydly, jinak nato celer vyběhne do květu. Pozor, promočený substrát by mohl rostlinky zahubit. Dáme pozor, aby byly od sebe dost daleko, abychom při konečné výsadbě co nejvíc poškodily kořenový systém. Sazenice mají skvělý kořenový systém a dobře se ujímají.

Přečtěte si také Dopěstujte si kvalitné a pevné sazenice. Za špatného počasí, pokud neexistuje způsob, jak vzít sazenice na ulici, můžete v místnosti užít ventilátor. Substrát dá se nasypat do sadbovačů, které dá se pořídit v zahradnictví nebo v hobby marketech a nebo můžete použít jakékoliv nádoby (lépe mělčí a nižší), které opatříme drenážními otvory a podmiskou, jinak snadno dojde k přelití semenáčků. Když sazenice konečně dorostou, můžete je přesadit do půdy bohaté na živiny. 1 Sazenice začínáme, pikýrovat teď, když má strom dva děložní listy, případně může vlastnit už taktéž jeden dva listy pravé. Poškozené listy za pár dní obereme, aby nebyly druhotně napadeny houbovým onemocněním. Každé přesazení je rizikové údobí, po kterém potřebují rostlinky pár dnů na to, aby si v novém prostředí zvykly, teprve poté pokračují v růstu. Po pár dnech si rostliny vytvoří na listech přirozený film, který je před intenzivním zářením ochrání. Rostlinky pěstované na okně nejsou zvyklé na intenzivní sluneční svit, který je čeká venku. 2 Rostlinky vysadíme samostatně do připraveného květináče. Vyklíčené semenáčky, kterým se otevřou děložní lístky, pikýrujeme (přepichujeme) samostatně do zakořeňovacích nádob, malých květináčů nebo umělohmotných kelímků s otvorem pro odtok vody, který je naplněný kvalitním substrátem.

Z tohoto důvodu se vždy snažíme snížit počet přesazení rostlin na maximum.

Na větrání jsou citlivější sazenice květáku, který necháváme klíčit při 20 °C; posléze teplotu snížíme na 15 °C (v noci může maličko klesnout ba i na 10 °C). Už klesání teploty na 10 °C je, zvláště pro teplomilné druhy, málo škodlivý. Větrání či jiné zmenšování teploty je opravdu otužování sazenic, příprava na změnu podmínek po přesazení. Pokud při přesazení poškodíme kořeny nebo tělo rostlinky, zvyšujeme risk úhynu sazeniček. Z tohoto důvodu se vždy snažíme snížit počet přesazení rostlin na maximum. Počet hodin strávených na slunci má být zpočátku menší, za sebou ho zvyšujeme. Substrát má být soustavně mírně vlhký, na povrchu lehce okoralý, aby rostlinky permanentně rostly. Aby bylo možné provést stratifikaci pomocí půdy počátkem ledna, je vlhké semeno levandule rozptýleno po povrchu substrátu v malé nádobě. Prevencí je napaření substrátu. Používáme současně pikýrovací kolík nebo dřevěnou tužku, kterými rostlinku ze substrátu podebereme. Chytneme ji prsty pod děložními lístky a opatrně kořínky zasuneme do jamky v substrátu. Do každé jamky je možné přidat horkou vodu. Jinou možností je zeptat se v čínských či japonských potravinách, zda je tady možné zjednat semínka nebo sazeničky. Podebereme je například tužkou či vidličkou a opatrně oddělíme od sebe – vyjednotíme.

V každém případě platí, že vždy je jednodušší rostlinky vyhodit v této fázi, kdy mají dva děložní lístky, než později, kdy by se nám s nimi jen těžko loučilo. Při pěstování sazenic na okenním parapetu musí být okno dobře utěsněné, aby byly rostlinky chráněny před chladným vzduchem zvenčí, jinak jim hrozí podchlazení. V tomto stadiu už podobně vidíme, kolik semen v pořádku vzešlo a kolik sazenic budeme mít. Pokud dáme klony pod vysokotlakou výbojku, je třeba nechat mezi sazenicemi a výbojkou co největší vzdálenost, stejně jako v případě sazenic ze semen. Vyřazení rozmarýnu ze semen je úmorný úkol. Vyřazení rozmarýnu ze emen je únavný úkol. Pokud tento krok vynecháme, stává se, že po vysazení slunce spálí listy. Prvním krokem k úspěchu je tedy vypěstovat sazeničky s pevným stonkem, který začínají druhé listy tvořit nízko nad povrchem pěstebního média. Volné přistání – pro úspěšné zrání plodů musí být ve světlém stínu, který je usnadněn mírně zahuštěnou výsadbou. Kvalitní sazenice vhodná k výsadbě musí být kompaktnější, ne příliš vyrostlá do výšky, stonek musí být pevný a dostatečně silný. 3. K dispozici je a další možnost, vhodná pro zelí, tedy 3 části rašeliny, část rašeliny a 1/4 písku. Je to proto, že houba napadne kořeny a krček rostliny, ten zhnědne a keř se v této části zlomí.