Z Tohoto Důvodu Jim Vyhovuje Pěstování Ve Sklenících

, Z Tohoto Důvodu Jim Vyhovuje Pěstování Ve Sklenících Rostliny určené k výsadbě by měly vlastnit čistě bílé kořeny a bal, který drží společně, hnědé kořínky odumírají a ztrácí se efekt přirychlení. Opozdíme-li se ač jen o trochu dní, kořínky zhnědnou, uhynou a keř musí vytvořit nové. Časté kropení listů malou dávkou vody jen podporuje plesnivina (vlhké listy), naproti tomu houba současně dále trpí suchem – půda pod listy je suchá, nebo je mokrá jen na povrchu. Jakmile rostlinky vzejdou a vytvoří první pravý lístek, sundáme přikrývku a rostlinky vyjednotíme, aby v každé skupince zůstala jen ta nejsilnější. Ledvaže rostlinka dostatečně vzroste, odstraňte staré kořeny sazenice okurky a přesaďte ji do zahrady. Hlídáme kořeny – jakmile je kořenový bal dost pevný, musíme rostlinky ihned vysadit, nebo přesadit do většího květináče. Strom pustí nové kořeny. Roubování okurek není žádná novina. Stanoviště je dobré před výsadbou okurek připravit zapravením hnoje, popřípadě proleželého kompostu do záhonu. Ne každá sorta se hodí pro každé stanoviště. Jak v době růstu, tak tvorby a zrání plodů jsou okurky náročné na výživu, proto je jednou týdně hnojíme hnojivy pro plodovou zeleninu s vyšším obsahem dusíku. PERSEUS F1 – Univerzální středně raný hybrid bujného růstu, vhodný pro pěstování na poli také ve foliových krytech ( za přístupu opylovačů).

Lze je však taktéž vysévat v době, kdy se počasí teplotně ustálí.

Pěstování v nádobách je pro zajištění dobré úrody v mnoha ohledech výhodnější. Záhon může být potažený černou netkanou textilií. Lze je však taktéž vysévat v době, kdy se počasí teplotně ustálí. Na záhon okurky můžete osévat od poloviny května, tedy v době, kdy rostlinky nebudou hrozit přízemní mrazíky. Takhle připravený záhon se nechává před výsadbou sazenic ještě cca 2 – 3 týdny slehnout a „dozrát“. Při chladném počasí záhon zase přikryjeme netkaným textilem, který sundáme ba i po trvalém oteplení. Houba okurky se při tomto způsobu pěstování nenechá ležet na zemi, na druhé straně navádí se do výborně v síti. Výsledky pěstování z takového špičkového osiva jsou ovšem značně lepší, než z osiva běžného, průměrného. Během poměrně krátké doby obohatí půdu humusem, přispěje ke zvelebení půdní struktury, půdu odpleveluje, zlepšuje kvalitu písčité půdy, na svazích dokáže uhájit půdu před hydraulický erozí. Ve skleníku má ideální teplotní dokonce vlhkostní podmínky, hrozny dříve dozrávají a jsou chráněny před hmyzem a ptáky. Tento způsob pěstování se používá jmenovitě z důvodu ochrany rostlin před půdními houbovými chorobami. Rannější vysetí nebo ba ani výsadba předpěstovaných sazenic uspíší sklizně, takže potřebné množství plodů získáme často ještě před plným nástupem plísně okurkové.

  • Echinacea Chiquita – třapatka
  • Sklizňové perioda je delší
  • Do 3 – 4 nodu odstranit boční letorosty
  • Vyaznikovský okurky jsou dobré a dlouhé ovoce. Zelentsy je možno užít k moření v sudech
  • Sázecí kolík
  • Přitom zem přihrneme ke kořenovým krčkům rostlin, čímž je chráníme před hnilobou

Geneticky nehořké hruboostné nakládačky jsou třeba Jitka F1 a Lada F1.

Pokud chceme pažitku pěstovat z výsevu, budeme dlouho čekat, než vyroste. Vysévat začneme v březnu. Petržel sejeme v březnu. Pro nať na balkóně pěstujeme obvykle petržel naťovou, řeřichu, cibulku a pažitku. Pro výsadbu zvolte výživný substrát, který dáme do kelímku o průměru asi 6 ba i 8 cm. Hruboostné odrůdy se lépe vzpamatovávají z prudších poklesů teplot v perioda sklizně a brzo začnou zase plodit. Geneticky nehořké hruboostné nakládačky jsou třeba Jitka F1 a Lada F1. Geneticky nehořký hybrid vhodný pro pěstování pod folií. Druhou oblíbenou odrůdou je bastard Viola F1, což je vylepšení Reginy. Mezi nejčastěji pěstované plodiny ve skleníku patří salátové okurky, rajčata, papriky, saláty, ředkvičky či kedlubny. Semena okurek vysetá v půli května by měla vzejít do jednoho týdne. Mezi ně patří všechny druhy okurek firmy ing.