Specifika Pěstování Paprik Venku A Ve Skleníku – Pěstování Rostlin, Podnět A Tipy

, Specifika Pěstování Paprik Venku A Ve Skleníku – Pěstování Rostlin, Podnět A Tipy Jakmile lilek doroste do výšky 30 cm, uštípneme mu špice, aby se bylina rozvětvila. Bylina musí totiž před založením plodů dostatečně zmohutnět a nabrat dostatek sil. Jéžovo tip: Pokud počasí nepřeje a papriky už jsou při přemisťování do skleníku přerostlé, nejprve není vyhnutí zbavit je květů a malých plodů. Jsou mimořádně přizpůsobivé různým podmínkám prostředí, lze je s úspěchem pěstovat na rozmanitých stanovištích. Papriky zahrnují málo tísíc rozmanitých odrůd, co do vzhledu, palu a nároků na pěstování. Skleník je z pohledu pěstování mnohem specifičtější než sad. Zdejší park se, i když v menším a skromnějším provedení, na jaře podobá rozkvetlým zahradám holandským. Protože v zimních měsících je světla méně, než na jaře a v létě, přílišná teplota by způsobila následující vytahování se rostlinek a tenké křehké stonky. Na jaře zem opětně obrátím, propracuji a postup sázení sazenic opakuji, jak nyní jsem popsal. Postup bude v zásadě stejný, jen nebudete semínka ničím zasypávat. Pokud potom nebudete vědět co s nimi, můžete vyzkoušet netradiční polévku z pečené papriky nebo papriky tradičně naplnit a zapéct či ogrilovat. Nejvíce vláhy potřebuje rostlinka papriky v době, kdy se začínají tvořit plody. Následně vyhloubím jamky (někdy je vhodné je prolít vodou, pokud je hlína málo suchá) a vkládám do nich sazenice (po jednom nebo dvou kusech).

Sazenice potom přesadíme do květníků po jednom nebo dvou kusech (v případě dřívější vnitřní výsadby) a udržujeme je v teplotě kolem 27 °C ve dne a 18 °C v noci. Po výsevu truhlík nebo květináč zakryjte fólií a substrát udržujte přiměřeně vlhký při teplotě 26-30 °C ve dne a kolem 22 °C v noci. Jsou teplomilné, rostlinám v plném růstu vyhovuje 25-30 °C ve dne a 15-20 °C v noci. Určitě není problém vybrat si papriky podle svého vlastního vkusu. První léto jsou nákladem cena za sadbovače a substrát, později už jen za substrát a trocha svého času. Pokud zem – substrát, do kterého jste papričky zasadily, vypadá suše, je vhodné je navlhčit s použitím rozprašovače. Nemáme-li dostatek tohoto materiálu, jako náhradu využijeme klasický zahradnický substrát, přičemž na skleník o velikosti 2×3 m stačí jeden ba i dva pytle o obsahu 50 l. Až rostlinky povyrostou, budou potřebovat více prostoru, proto je přesazujeme do větších nádob – můžeme využitkovat kupříkladu plastové kelímky pro jednotlivé rostlinky. Semenáčky se pak rozsadí do větších jednotlivých nádob.

Obsahuje nejpříhodnější struktura živin pro rovnoměrné vzcházení semen.

V závislosti na druhu chilli papričky a rychlosti jejího růstu, přesazujte rostlinky do větších květináčů, příp. Vcelku je jedno, jestli rostliny pikýrujete do truhlíků, sadbovačů nebo květináčů, naproti tomu důležité je, aby měly pro svůj růst dostatek místa a světla. Při pěstovaní papriček je důležité papričkám poskytnout dostačující prostor pro růst. Přihnojení formou hnojivé zálivky je nejjednodušší variantou, hnojivý roztok se snadno připravuje, hnojivo Kristalon Start nebo Plod a Květ je snadno dostupné a má vysoký obsah živin. Obsahuje nejpříhodnější struktura živin pro rovnoměrné vzcházení semen. Každý zahrádkář, který se chce potěšovat z kvalitních a chutných plodů, musí dbát, aby papriky měly stálý přísun živin po celou dobu růstu. Toto je údobí, na které kterýkoli pěstitel čeká. Pozor, klíčící semena nesmíte přelít. Povrch papíru či fólie udržujte stále vlhký. Udržujte proto porost paprik čistý. Po vysetí udržujte substrát přiměřeně vlhký. Jestliže budete sít papriky do výsevního substrátu, můžete si na základ truhlíku přichystat obyčejný substrát. Navíc třeba takový nůž by mohl vyvolat přenášení nemocí z rostliny na rostlinu a to přece nechceš.

  • Přepichování papriky
  • Fytoftorová hniloba
  • Tabáková mozaika
  • Jsou teplomilné, rostlinám v plném růstu vyhovuje 25-30 °C ve dne a 15-20 °C v noci
  • Jak pěstovat papriku na záhonku
  • Krok: semínka sejte do hlouby 0,5 ba i 1 cm
  • Přesazování papriky a výsadba papriky na záhon či do skleníku

Tato porucha ve výživě rostliny vápníkem postihuje plody a ty jsou nato zdeformované a na špičce plodu se objevuje černá skvrna. Saví škůdci jako jsou např. mšice nebo svilušky, mohou při silném útok výrazně posílit námi pěstované rostliny. Přesazené rostlinky vydatně zalijeme, zaléváme co nejvíce ke stonkům – snažíme se vyhnout namočení listů, čímž minimalizujeme útok rajčat plísní bramborovou. Ovšem přesazené rostlinky je možno v závislosti na počasí (a na choulostivosti konkrétního druhu) nyní v březnu přesouvat do skleníků, které jim zajistí dostatek světla. Záleží na odrůdě, počasí a počasí. Když se začnou objevovat děložní lístky, snižte teplotu na 20 – 22 ° C přes den a 14 – 16 ° C v noci. Když bychom mněli jmenovat některé abiotické, tedy fyziologické poruchy paprik, tak zjistíme, že asi nejhorší poruchou je nekróza, tedy odumírání květních závěr plodů. A teď, když už víte všechno podstatné, je nejvyšší čas vybrat si vhodná semínka paprik a začít s pěstováním. Nejen vhodná teplota, a též dostatek světla po celou dobu předpěstování je klíčem k úspěchu. Velmi vhodná sorta pro přepravu a kratší skladování.